Nůžky na živý plot

15. září 2011 v 17:13 |  Zahradní stroje
Máte živý plot a chcete jej mít úhledný? K údržbě živého plotu použijte nůžky na živý plot.
Typů nůžek je mnoho, typu se rozdělují podle plotu na který jsou určené. Podle toho, zda máte plot malý, nebo velký. Nůžky na živý plotu možňují nejen tvarování živého plotu, ale také stříhání. Jak si vybrat vhodné nůžky, závisí hlavně na druhu rostlin a délce jejich výhonů. Například plot z malolistých keřů můžete upravit jakýmikoliv nůžkami nebo plotostřihy. Ploty, které mají velké listy, je vhodné stříhat mechanickými nůžkami, protože protiběžné čepele elektrických nůžek by potrhali okraje listů u živého plotu.
  • Elektrické nůžky na živý plot
  • Mechanické nůžky na plot
  • Akumulátorové nůžky na plot

Elektrické nůžky na živý plot


Elektrické nůžky na živý plot, nebo plotostřih volte nůžky s ergonomicky tvarovanou rukojetí a stříhací jednotkou, otočnou o 90°, díky které budete vždy stát u živého plotu v ideální stříhací pozici. Nůžky mohou disponovat laserem řezanými noži, které drží stříhaný materiál a zajišťují rychlý, účinný i velmi čistý řez. Disponují-li nůžky ochranou před zpětným nárazem, budete ochráněni před případným zpětným nárazem při stříhání v blízkosti země. Tyto nůžky jsou sice těžší, než mechanické nůžky, ovšem práce s nimi je podstatně rychlejší a snazší. V případě, že byste raději zvolili nářadí bez elektrického kabelu, vyberte si akumulátorové nůžky na živý plot, které jsou perfektní pro úpravu živého plotu na místech, které jsou hodně vzdálené od přípojky elektrického proudu.

Manuální nůžky na živý plot


Mechanické mechanické ruční nůžky na živý plot oceníte v každé pracovní situaci. Vyberte si nůžky například s gelovými podložkami, které optimálně tlumí nárazy. Nůžky mohou být ošetřeny speciálním povlakem proti ulpívání rostlinných zbytků s odřezávačem listů. Oceníte jejich snadnou péči, a to bez nutnosti údržby. S mechanickými nůžkami docílíte přesný tvarovací střih plotu.

Bateriové nůžky na živý plot


Bateriové akumulátorové nůžky na živý plot jsou elektrické nůžky. Vybírejte nůžky s ergonomicky tvarovanou rukojetí, která Vám zajistí pohodlné i bezpečné spouštění v každé střihací situaci. Nůžky mohou disponovat i tzv. ochranou před zpětným nárazem, kdy Vás ochrání před případným zpětným nárazem při stříhání v blízkosti země. Doba chodu akumulátorových nůžek se může lišit, může být cca 60 minut. Výhoda těchto nůžek také spočívá v tom, že pracují bez přívodního elektrického kabelu, navíc Vám ušetří hodně ruční práce, času, na druhou stranu však počítejte s určitou údržbou a pečlivém vyčištění po každé práci.
využito textu: rodina-finance.cz/bydleni.202/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama