Kamna

Tuhá zima a mrazy prověří sněhové frézy i kamna

31. ledna 2012 v 15:00
Pokud vlatníte sněhové frézy tak je nestavávající dny prověří. Tuhé mrazy dokáží s méně kvalitními plasty na sněhové frézy hodně zamávat. Nekvalitní plasty mohou praskat jak v tuhém mrazu, tak při častém střídání teplot (garáž - venkovní prostor).
Pokud jste si pořídili také kamna či krbová kamna následující dny (kdy tuhá zima ze Sibiř, přinese až mínus 35° stupňů Celsia) prověří jejich funkčnost a připravenost komínu. I když máte kvalitní krbová kamna, může se stát že jsou výkonostně poddimenzovaná či předimenzovaná. Pokud jsou kamna výkonostně předimenzovaná, tak musíte kamna dusit a topení je velmi neefitivní. Předimezovaná kamna se rozpálí mnohem víc, než je pro místnost vhodné.

Kamna

16. ledna 2012 v 15:29
Nový zajímavý blog na Kamna a krbová kamna. Jak fungují kamna, z jakých částí se kamna skládají. Zajímavosti na kamna.
Dále nabídka kamen a krbových kamen u specializovaných prodejců je veliká, která kamna si tedy vybrat? Specialisté na kamna by Vám měli vždy dobře poradit.

Kamna sekačky elektrocentrály

12. ledna 2012 v 10:27

Kamna, Krbová kamna

Profesionální prodejce zahradní techniky a vybavení pro dům a zahradu nabízí kvalitní kamna i levná krbová kamna. Na kamna Wamsler zajišťuje prodejce Namir i náhradní díly, příslušenství a servis. Kamna na pevná (tuhá) paliva si opět nachází místo v našich domech či bytech. Poptávka po kamnech je dána rostoucí cenou plynu a elektrické energie. Krbová kamna jsou moderním způsobem vytápění, kdy sálající teplo skrze skleněná (prosklená) dvířka navzuje teplo domova.

Sekačky, zahradní traktory

Sekačky a zahradní traktory jsou neodmyslitelnou součástí malých i velkých zahrad. Levné i kvalitní sekačky zakoupíte u specializovaných prodejců, někteří z nich zasílají zboží po celé České republice. Zahradní traktory jsou vhodné na pozemky o více jak 3000 metrů i zde platí, že v nabídce jsou levné zahradní traktory a kvalitní traktory. Zahradní traktory pod 35 000 Kč jsou spíše osedlané sekačky. Kvalitní sekačky začínají na ceně 20 000 a kvalitní traktory začínají na ceně 60 000.

Blogy na sekačky, sněhové frézy, štípače, kamna, elektrocentrály

Srovnání sekaček, traktorů, kamen a další zajímavé texty najdete na blogu píšící o zahradní technice. Specializovaný web na sněhové frézy píše o aktuálně dostupných frézách v ČR, či vhodnosti jednotlivých strojů pro typy sněhu. Další blog píšící o sněhových frézách elektrocentrálách či kamnech je na webu blog.cz. Zahradní-traktor.blog.cz je jedním z mála českých webů pravidelně píšící na téma:
  • Sněhové frézy
  • Pily
  • Sekačky
  • Traktory
  • Elektrocentrály
  • Kamna
  • Infrasauny

Kamna, komíny

8. prosince 2011 v 18:33
Kamna, jak zatopit kamnech
Každá kamna jsou z výroby natřena speciální barvou, která se vytvrzuje až teplem. Při vytvrzování barva silně zapáchá, někdy se až z kamen může viditelně uvolňovat namodralý dým s chemickým pachem. Není to žádná závada, je to normální proces. Proto doporučujeme první zátopv kamnech provádět ráno, abyste do večera stihli vyvětrat. Někdy se stane, že zápach z kamen se uvolňuje i při dalších zatopeních, ale do třetího zatopení musí vymizet.

Kamna a vložka

Kamna - pokud je jsou obestavěné krbové vložky krbů by se první zatopení mělo provést ve chvíli, kdy vložku posadíme na podezdívku/stojan a ještě není ze stran obezděná. Je to nutné provedení takzvané "topné zkoušky". Při ní se ukáže, jestli vložka kamen funguje, jestli fungují kouřovody a komín a je ještě čas vložku reklamovat, aniž by se krb musel bořit.

Komínky a kouřovody se mohou teplem popotáhnou. Kamna s vložkou se mouho popotáhnou o nějaký centimetr a Kamna a kouřovody si sednou na své místo. Pokud ještě není připojen výměník, tak topíme jenom trochu a krátce, jedno mírné zatopení výměníku neuškodí, ale není možné trvale topitv kamnech s nepřipojeným výměníkem, protože se by zničil.
využito: http://kamna.astranet.cz/shops/3790/disk/jak-topit.htm

Kamna

6. prosince 2011 v 17:04

Krbová kamna s výměníkem teplé vody

Chcete mít teplo domova a líbí se Vám jedinečný pohled do žhavých plamenů? Oboje naplňují krbová kamna která snoubí originalitu s výjimečnost. Kamna té nejprvotřídnější kvality, které jsou nabízejí propracované dílenské zpracování, velice zajímavých služeb.Vzhledem k propracovanosti tohoto krbového segmentu je výběr kterýchkoliv produktů velice bohatý a kromě toho i jedinečný. Okuste spoustu tepla, které je možné mít prostřednictvím zanedbatelného kvanta dřevěných briket nebo jiného typu paliva.

Kamna

Dopřejte si nadčasově připravené kamna a bezpochyby neuvěříte svému zraku. Výtečnosti a preciznosti se ve zmíněném případě meze na krbová kamna opravdu nekladou. Nejlepším barevným odstínem je samozřejmě černá barva, které je pro tyto produkty velice znamenitá a do určité míry i efektivní. Pořídit si bezpochyby můžete naprosto precizní a pestré barvy
Špičková kamna jsou prezentovány za hodně zajímavých a malých cen, které potěší jednoznačně všechny zájemce. Při nakupování kamen a jiných topných prvků nelze udělat jakýmkoliv způsobem mylný výběr.
Váš rodinný dům může být vyzdoben hned dvěma moderními způsoby, které utváří buď vložky do krbu či veliké obestavby.. Moderní krbová kamna splní tužby jakéhokoliv náročného zákazníka. Okuste pohled do ohně a kromě toho i odpovídající teplo rodinného domu.
sobem.

Kamna na dřevo

5. prosince 2011 v 16:55
Kamna na dřevo se vrací zpět do kurzu a stavájí se žádanými. Kamna na dřevo lze často použít na dřevěné pelety, některé modely lze použít na uhelné brikety. Kamna mají velkou výhřevnost, je to dáno i díky velké efektivnosti. Velký výběr kamen různých druhů lze najít u obchodníků.
Zajímavé články na kamna a systémy vytápění lze najít na blogu.
Novinky a zajímavosti na zahradní techniku i kamna najdete na webu Kamna webnode.
 
 

Reklama