Zahradní stroje

Křovinořezy Dolmar, Vari MTD

19. prosince 2011 v 14:46
Firma Namir nabízí velmi pěkné křovinořezy, který by mohl být součástí vašich kůlen čí zahrádek. Jedná se o křovinožezy MTD. Křovinořezy značky Dolmar, MTD a Vari koupíte v tomto roce i za akční cenu u prodejců pod 7tisíc korun.
Jedná se o křovinořezy s čtyř taktními mototy, křovniořezy MTD mají obsah motoruu o obsahu 29ccm a více. Záběr strunové sekačky je automaticky proměnlivý dle délky struny. Mximální záběr struny je 46cm, která je velmi solidní vzhledem k tomu, že klasické rotační sekačky mají záběr kolem 50 cm! Křovinořezy se svou hmotností pod 6kg patří do střední výkonostní třídy. Součástí křovinořezů je popruh na ramena i strunová hlava! Konkurenční nabídku motorových křovinořezů nabízí například značka Hecht, Dolmar či Vari.
Levné nabídky křovinořezů jsou vždy dostupné jen po nějaké období a proto by jste neměli s nákupem křovinořezu MTD Dolmar váhat.

Fukary na listí a vysavače zahradního odpadu

14. listopadu 2011 v 17:44
V podzimním období je úklid zahrad velice důležitý, na spadadné listí použijte vysavače a fukary listí. Vysavače dokáží listí a drobný odpad rozsekat, poté se lépe vejde do vaku či pytle. Kvalitní vysavače disponují kovovou vrtulí která odpad rozseká. Méně kvalitní (velmi levné) zahradní vysavače mají méně kvalitní vrtule - snadněji se poškodí či opotřebují.

Fukary listí fungují jako hrábě či koštata na listí. Fukary listí se vyplatí na více jak 10 stromů, nebo pokud se nehcete dřít s úklidem hromad listí. Pokud bude listí mokré, tak si levné fukary s ním nemusí poradit.

Vyžínače a křovinořezy 2

19. září 2011 v 14:59
Vyžínače a křovinořezy pomohou všude tam, kam se nedostanete se sekačkou. Jsou ideální pro dočišťování trávníku kolem budov, záhonků, plotů či stromů.
Vyžínač je lepší strunová sekačka. Vyžínače mají motor v horní části.
Křovinořezy jsou vhodné i pro prosvětlování křovin, vysekávání lesních kultur či redukci počtu kmenů u mladých porostů.
Elektrický vyžínač GRIZZLY ERS 1201 Stroje MTD Vám zpříjemní obsluhu mnoha důmyslnými technickými řešeními. Strunová hlava Tip-Automatik sama nastaví strunu na správnou délku lehkým úhozem o zem, membránový karburátor Vám dovolí pracovat v jakémkoliv úhlu, systém Easy-Start nebo AST Vám umožní nastartovat stroj s minimální námahou a u systému Prime&Pull odpadá úplně manipulace se sytičem.

Drtič dřeva, štěpkovač

15. září 2011 v 18:19
Drtič dřeva jsou další strojem který je potřeba na podzim. Likvidace náletů, větví a větviček lze několika způsoby, pálením nebo drcením na dřevní štěpku kterou. Rozdrcené větve můžete opět použít jako mulčovací "kůru" nebo na kompost.
Lze vybírat mezi desítkami drtičů, lze se rozhodovat mezi cenou drtiče nebo kvalitou drtiče.
Mezi již trochu kvalitní drtiče můžou patřit některé typy drtiče větví Brill a kvalitní drtiče Scheppach jsou známé svou německou kvalitou.
Lonos 2 Biostar 2000 Biostar 3000 230V, (400V)

Provdušňovač, čistění trávníku cigarety, odpadky

15. září 2011 v 18:15
Provzdušňovač je jedním z nejpoužívanějších strojů na údržbu trávníků. Provzdušňovače se používají na jaře než tráva začne růst. Provzdušňovač vyčistí trávník po zimě od starých stébel trávy, mechu, nečistot, klacíků. Provzdušňovač může z trávníku odstranit cigaretové nedopalky (vajgly, špačky), odpadky apodobně

Foukač listí

15. září 2011 v 17:28
Foukač listí pro každou zahradu. Nevíte jak se zorientovat v nabídce fukarů? Doporučuji foukač listí od značky Hitachi.Tento Japonský výrobce vyrábí důležité části v Japonsku a některé díly se montují v Číně. Fukary (foukače) listí značky Hitachi jsou kvalitní stejně jako křovinořezy.

Informace o dostupnosti výrobků Dakr Vari

15. září 2011 v 17:22
Máte výrobek značky Dakr nebo Vari a chcete koupit další? Většinou navštívíte prodejce zahradní techniky nabízející Vari či Dakr, pokud prodejce nemá konkrétní výrobek dostupný ve svém skladu čeká Vás loterie. Informace o dostupnosti zboží nedostanete jinak než po telefonu a ne vždy informace je přesná. Dostanete odpověď výrobek bude v průběhu toho a toho měsíce.
Ještě horší varianta je taková pokud se rozhodujete mezi Vari a Dakra mezi několika výrobky. Vás nebo prodejce čeká martyrium telefonátů a dotazování, zjišťování a ne vždy s jasným výsledkem.

Snad se ji čeští výrobci přiblíží svým západním kolegům a pokrokovým výrobcům a budou informovat své zákazníky o zboží které jim laskavě dokáží prodat. Na svých www stránkách zobrazit co skladem mají a co ne.

Zahradní drtiče větví

15. září 2011 v 17:21

Zahradní drtiče větví a odpadu značky BOSCH je vybaven výkonným elektrickým motorem a objemným sběrným košem. Pojistka proti zablokování zvyšuje bezpečnost práce.

Drtiče větví BOSCH ATX RAPID 200

Nová koncepce pohonu tyto přístroje odlehčuje a činí je tak vysoce mobilními. BOSCH také vyvinul revoluční trychtýř, díky kterému je plnění rychlejší.

Drtiče větví Flymo Pac a Shredder

Flymo Pac a ShredderTento drtič větví odpadu je velice lehký a zaručuje tedy snadný transport. Dá se velice rychle složit do vlastního sběrného boxu a nezabírá tak žádné místo!

Drtiče větvíGardena GH 2000

Elektrický zahradní drtič větví a odpadu značky Gardena je vhodný pro malé zahrady s porostem mladých stromů a keřů. Mezi jeho přednosti patří rychlost, pohodlí a bezpečí!

Drtiče větví PowerPlus X POW XG 6450

Drtiče větví 6450 mají sklopné madlo, bezpečnostní vypínač, drtící systém pomocí šnekového kola, plastový box na drcený materiál - výber hlavních vlastností tohoto drtiče.

Elektrické hrábě

15. září 2011 v 17:14
Máte zájem elektrické hrábě které sami sbírají trávu? K tomuto účelu lze využít stroj zvaný vertikutátor. Vertikutátor jinak travní fréza, odmechovač či prozvdušňovač lze nastavit tak, že sbírá pouze v horní části trávníku. Tyto stroje (elektrické hrábě) poté sbírají trávu do sběrného koše. Tráva je poté dokonale vyčištěná.

Nůžky na živý plot

15. září 2011 v 17:13
Máte živý plot a chcete jej mít úhledný? K údržbě živého plotu použijte nůžky na živý plot.
Typů nůžek je mnoho, typu se rozdělují podle plotu na který jsou určené. Podle toho, zda máte plot malý, nebo velký. Nůžky na živý plotu možňují nejen tvarování živého plotu, ale také stříhání. Jak si vybrat vhodné nůžky, závisí hlavně na druhu rostlin a délce jejich výhonů. Například plot z malolistých keřů můžete upravit jakýmikoliv nůžkami nebo plotostřihy. Ploty, které mají velké listy, je vhodné stříhat mechanickými nůžkami, protože protiběžné čepele elektrických nůžek by potrhali okraje listů u živého plotu.
  • Elektrické nůžky na živý plot
  • Mechanické nůžky na plot
  • Akumulátorové nůžky na plot

Elektrické nůžky na živý plot


Elektrické nůžky na živý plot, nebo plotostřih volte nůžky s ergonomicky tvarovanou rukojetí a stříhací jednotkou, otočnou o 90°, díky které budete vždy stát u živého plotu v ideální stříhací pozici. Nůžky mohou disponovat laserem řezanými noži, které drží stříhaný materiál a zajišťují rychlý, účinný i velmi čistý řez. Disponují-li nůžky ochranou před zpětným nárazem, budete ochráněni před případným zpětným nárazem při stříhání v blízkosti země. Tyto nůžky jsou sice těžší, než mechanické nůžky, ovšem práce s nimi je podstatně rychlejší a snazší. V případě, že byste raději zvolili nářadí bez elektrického kabelu, vyberte si akumulátorové nůžky na živý plot, které jsou perfektní pro úpravu živého plotu na místech, které jsou hodně vzdálené od přípojky elektrického proudu.

Manuální nůžky na živý plot


Mechanické mechanické ruční nůžky na živý plot oceníte v každé pracovní situaci. Vyberte si nůžky například s gelovými podložkami, které optimálně tlumí nárazy. Nůžky mohou být ošetřeny speciálním povlakem proti ulpívání rostlinných zbytků s odřezávačem listů. Oceníte jejich snadnou péči, a to bez nutnosti údržby. S mechanickými nůžkami docílíte přesný tvarovací střih plotu.

Bateriové nůžky na živý plot


Bateriové akumulátorové nůžky na živý plot jsou elektrické nůžky. Vybírejte nůžky s ergonomicky tvarovanou rukojetí, která Vám zajistí pohodlné i bezpečné spouštění v každé střihací situaci. Nůžky mohou disponovat i tzv. ochranou před zpětným nárazem, kdy Vás ochrání před případným zpětným nárazem při stříhání v blízkosti země. Doba chodu akumulátorových nůžek se může lišit, může být cca 60 minut. Výhoda těchto nůžek také spočívá v tom, že pracují bez přívodního elektrického kabelu, navíc Vám ušetří hodně ruční práce, času, na druhou stranu však počítejte s určitou údržbou a pečlivém vyčištění po každé práci.
využito textu: rodina-finance.cz/bydleni.202/
 
 

Reklama
Reklama